کاردانو به بالاترین قیمت خود در ۳ سال گذشته رسید

  • بهمن 19, 1399

کاردانو عملکرد بی‌نظیری را از خود نشان داده است. در چند ماه گذشته شاهد پیشرفت‌های زیرساختی مهمی در این پلتفرم بوده‌ایم. کوین ADA در این مدت تا رتبه ۴ لیست ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار صعود کرد و نشان داد که آهسته و پیوسته عمل کردن، همیشه نتیجه بخش خواهد بود. به دنبال این بهبودها، قیمت این ارز نیز روند صعودی را در پیش گرفت و توانست رکورد سه سال گذشته خود را مجددا لمس کند.

فورک Mary کاردانو؛ گامی دیگر در انقلاب این اکوسیستم

کاردانو به تازگی هارد فورک Mary را راه‌اندازی کرده است. این فورک قراردادهای هوشمند را روی شبکه آزمایشی می‌آورد. انتظار می‌رود این بروزرسانی تا پایان ماه جاری روی شبکه اصلی اجرا شود. با این حال هیجان این خبر از همین لحظه نیز شروع شده و قیمت این ارز را بالا برده است. البته که هنوز کاردانو تا بالاترین قیمت ثبت شده خود در ژانویه ۲۰۱۸ به مقدار ۱.۳۳ دلار فاصله زیادی دارد.

با این حال این اخبار باعث شد ارزش ارز دیجیتال ADA در زمان نگارش این خبر به ۰.۶۷ دلار برسد. از آخرین باری که قیمت این کوین به این مقدار رسیده بود سه سال گذشته است. قیمت لحظه‌ای ADA را در این صفحه بررسی کنید.

عملکرد قیمت کاردانو در سال ۲۰۲۱

کاردانو در سال ۲۰۲۰ در یک روند گاوی قرار داشت و مدام در حال افزایش قیمت بود. به همراه این صعود نوساناتی نیز وجود داشته است. در سال جدید قیمت کوین ADA از ۰.۱۸ دلار شروع شد و طولی نکشید تا یک هفته بعد در ۷ ژانویه به ۰.۳۴۴ برسد.

بعد از آن با یک اصلاح تا ۰.۲۵ دلار پایین آمد. اما این تنها اولین اصلاح در قیمت بود و روند صعودی تا مقاومت ۰.۴ ادامه پیدا کرد. این سطح پر قدرت مانع صعود بیشتر ADA شد و قیمت آن دوباره تا زیر ۰.۳ دلار پایین آمد و برای مدتی هم در حدود ۰.۳۴۵ دلار خرید و فروش می‌شد.

نمودار قیمت ADA

این روند در تاریخ ۱ فوریه تغییر پیدا کرد. قیمت این ارز دیجیتال تا ۰.۴۴ دلار بالا رفت و برای چند روز در همین حدود معامله می‌شد. تا اینکه دیروز با رشد چشمگیری به ۰.۵۵ دلار رسید و توانست بالاترین قیمت خود در سه سال گذشته را مجددا لمس کند.

امکانات کاربردی جدید کاردانو

تیم IOHK به تازگی در خبری اعلام کردند که کاربران ADA قادر خواهند بود در شبکه کاردانو برای انجام تراکنش‌ها، توکن‌های شخصی‌سازی شده ایجاد کنند و از آنها استفاده کنند.

توکن‌های بومی شاخته شده توسط کاربران بخشی از آپدیت جدید Goguen Mary خواهد بود. این توکن‌ها روی شبکه اصلی کاردانو قرار دارند، بنابراین کاربران می‌توانند همانند ADA از آنها استفاده کنند.

به نقل از تیم IOHK کوین نظارتی شبکه همچنان ADA خواهد بود؛ با این حال کاردانو به یک شبکه Multi asset تبدیل خواهد شد، به این معنی که از ارزهای مختلفی پشتیبانی خواهد کرد. آنها معتقدند که با ین بروزرسانی فرصت‌های زیادی برای نوآوری به وجود خواهد آمد. تیم هاریسون مدیر مارکتینگ IOHK می‌گوید:

قابلیت multi asset، تکیه‌گاه جدیدی برای توسعه‌دهندگان در سراسر دنیا خواهد بود، که پتانسیل کاردانو را گسترش می‌دهد.

این قابلیت در فضای ارزهای دیجیتال بسیار نادر است. اکثر پلتفرم‌ها برای پشتیبانی از دارایی‌های بومی جدید از قراردادهای هوشمند و یا شبکه‌های جانبی استفاده می‌کنند. با این حال جامعه کریپتو کارنسی همیشه از اشتیاق تیم کاردانو برای نوآوری آگاه هستند. به‌روز رسانی دیگری در کاردانو به نام Allegra در حال انجام است که امکان قفل کردن توکن در شبکه را فراهم می‌سازد.

هر دو این به‌روز رسانی‌ها از آخرین فاز این شبکه به نام Voltire پشتیبانی خواهند کرد.

بروزرسانی های کاردانو

تیم کاردانو معتقد هستند برای آنکه این شبکه بتواند به معنای واقعی غیر متمرکز عمل کند، نه تنها باید زیرساخت‌های توزیع‌شده آن که در فاز شلی معرفی شدند به درستی اجرا شود، بلکه باید بتواند در طول زمان به صورت کاملا غیر متمرکز بهبود پیدا کند.

یک نظر برای “کاردانو به بالاترین قیمت خود در ۳ سال گذشته رسید

  1. ❤️ Alice sent you a HOT video! Click Here: http://bit.do/fSHAz ❤️

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.