پاسخ ریپل: ادعاهای کمیسیون SEC در مورد XRP بی اساس است

  • بهمن 11, 1399

شرکت ریپل در جوابیه خود به ادعای اوراق بهادار بودن توکن XRP از جانب کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) اذعان داشت که این نهاد قانونگذاری در حال چشم‌پوشی از این واقعیت است که ارز دیجیتال مورد نظر دارای کاربرد است. در پاسخ روز جمعه از جانب ریپل لبز، این شرکت ادعاهای کمیسیون SEC مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار آمریکا توسط شرکت ریپل را بی‌اساس خواند.

کمیسیون SEC مدعی است که شرکت ریپل با فروش بیش از ۷ سال و معادل با ۱.۳ میلیارد توکن XRP، قوانین مورد نظر را نقض کرده است.

در این جوابیه آمده است:

کاربرد و نقدینگی XRP به هیچ‌وجه مطابقتی با قوانین اوراق بهادار ندارد. برای آنکه XRP را به عنوان اوراق بهادار بدانیم باید از کاربرد اصلی آن به طور کامل چشم‌پوشی کنیم.

در پاسخ ۹۳ صفحه‌ای ریپل، این شرکت به هر کدام از پاراگراف‌های کمیسیون SEC پاسخ داده است. ریپل در دفاع از خود بیان کرده است که XRP یک اوراق بهادار یا قرارداد سرمایه‌گذاری نیست و فروش یا توزیع XRP توسط این شرکت نیز قرارداد سرمایه‌گذاری به حساب نمی‌آید.

کمیسیون SEC در ماه دسامبر ۲۰۲۰ از شرکت ریپل شکایت کرده و مدعی شده است که این شرکت، برد گارلینگهوس مدیرعامل و کریس لارسن رییس هیات مدیره آن بیش از یک میلیارد دلار توکن XRP فروخته‌‌اند، به تبلیغ آن پرداخته‌اند و به اشخاص ثالث پول‌هایی پرداخت کرده‌اند تا از این ارز دیجیتال پشتیبانی کنند.

به نظر می‌رسد بخش‌هایی از جوابیه ریپل بر کاربرد XRP معطوف است و این شرکت بیان کرده است که شکایت کمیسیون SEC این موضوع را نادیده گرفته است که XRP به صورت متن باز است و قیمت آن با قیمت بیت کوین و اتر در ارتباط است.

ریپل هم‌چنین مدعی است که کمیسیون SEC اعلان عادلانه‌ای ارائه نداده است که فروش XRP توسط این شرکت ممکن است نقض قانون باشد.

ریپل به توافقات به دست آمده با وزارت دادگستری آمریکا و FinCEN در سال ۲۰۱۵ اشاره کرده است که طی آن، XRP به عنوان ارز مجازی قابل تبدیل ثبت شده و فروش و تراکنش‌های بازار ثانویه آن را امکان‌پذیر ساخته است.

در پاسخ ریپل آمده است:

شاکی اطلاعات کافی در خصوص توافقات سال ۲۰۱۵ را داشته است و طی این سال‌ها، اعلان مشخصی ارائه نداده است که فروش XRP توسط متشاکی که طبق توافقات موردنظر دارای مجوز بوده است، شامل نقض سایر قوانین فدرال خواهد بود.

شفافیت در معاملات کالاها

ریپل علاوه بر ارائه جوابیه خود، طبق قانون آزادی اطلاعات، اسنادی از کمیسیون SEC را درخواست کرده است که چرا بیت کوین و اتر را با عنوان اوراق بهادار نمی‌شناسد.

سخنگوی شرکت ریپل گفته است:

تاکنون، کمیسیون SEC هیچگونه دستورالعملی برای شناسایی و اطلاع از مسئولیت‌های شرکت‌هایی نظیر ریپل ارائه نکرده است تا بدانند که چگونه می‌توانند نوآوری‌های مختلف را در حوزه پرداخت‌های جهانی سریع‌تر، ارزان‌تر و شفاف‌تر به مشتریان نیازمند این نوع پرداخت‌ها ارائه نمایند. همانطور که طی سالیان اخیر گفته‌ایم، ما درخواست بیان شفاف قوانین و اعمال یکپارچه آن را داریم.

در جوابیه ریپل بیان شده است که شکایت کمیسیون SEC بر مبنای نظریه اشتباهی شکل گرفته است.

شرکت ریپل نوشته است:

نظریه کمیسیون SEC این موضوع را نادیده می‌گیرد که XRP دارای کاربردهای مختلفی است که با کاربردهای اوراق بهادار متفاوت است. برای مثال، XRP به عنوان واسطه مبادلاتی، ارز مجازی برای استفاده در تراکنش‌های داخلی و بین‌المللی، انتقال ارزش بین کشورهای مختلف و تسهیل تراکنش‌ها عمل می‌کند. XRP اوراق بهادار نیست و کمیسیون SEC اختیار قانونی برای قانونگذاری آن ندارد.

ریپل در ادامه افزود:

اگرچه فرآیند قانونی و حقوقی، کند و آهسته است اما در حال تلاش هستیم تا این موضوع را هرچه سریعتر برطرف کنیم.

استو آلدروتی (Stu Alderoty) مشاور ارشد ریپل گفته است:

اقدام سریع بسیار مهم است زیرا به دنبال شکایت کمیسیون SEC، توکن XRP تقریبا نیمی از ارزش بازار خود را از دست داده است و دارندگانی که هیچ ارتباطی با ریپل ندارند و کمیسیون SEC مدعی محافظت از سرمایه آنها است، یا ضررهای میلیارد دلاری مواجه شوند. بخشی از رسالت کمیسیون SEC حفظ نظم بازار است، اما دخالت بیش از حد آن منجر به ایجاد آشوب در بازار شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.