کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم، این پرکاربردترین بلاکچین حوزه رمزارزها، اکنون دوباره افزایش یافته و از روز یکشنبه به طور میانگین به 10.2 دلار به ازای هر تراکنش رسیده است.

بر اساس داده‌های YCharts، کارمزدهای شبکه اتریوم از روز یکشنبه 3 ژانویه به طور متوسط به 10.2 دلار در هر تراکنش رسید. کارمزدهای این شبکه در طول سال 2020 میلادی نیز دو بار افزایش یافته بود؛ یکی در اوایل ماه سپتامبر که به طور متوسط به 12.54 دلار در هر تراکنش رسید و پس از آن، در اواسط همان ماه که دوباره به 11.69 دلار افزایش یافت.

بخشی از نوسانات موجود در میزان کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم در سال گذشته به دلیل رونق فایننس غیرمتمرکز (DeFi) بوده که از این بلاکچین به منظور انجام فعالیت‌های مختلف از جمله وام‌دهی و فارمینگ بهره استفاده می‌کند. در دوره‌های پیشین، کارمزدهای بالا گاهاً مشارکت کاربران در فعالیت‌های DeFi را با مشکلاتی مواجه کرده بود.

در روز دوشنبه، یوتیوبر معروف رمزارزی لارک دیویس (Lark Davis)، در توئیتی اظهار داشت:

افزایش دوباره کارمزدهای گس اتریوم اساساً اکوسیستم DeFi را غیرقابل استفاده کرده است.

ترافیک موجود در شبکه اتریوم، معضلی است که کاربران این شبکه سال‌هاست با آن مواجه هستند. هم‌زمان با افزایش محبوبیت یک بازی بلاکچینی با نام CryptoKitties، تریدرهای رمزارزی در اوج آخرین روند گاوی این بازار، در انجام معاملات خود با تأخیر و کارمزدهای زیادی مواجه شدند.

اتریوم به تازگی شبکه خود را ارتقا داده که نسخه ارتقا یافته این شبکه با نام اتریوم 2 بر پایه الگوریتم استخراج اثبات سهام کار می‌کند. اگرچه اجرای این فرآیند سال‌ها به طول می‌انجامد اما انتظار می‌رود این ارتقا در آینده‌ای نه چندان دور، ایجاد مقیاسپذیری گسترده در شبکه اتریوم را موجب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.