یک سرمایه‌گذاری پرسود در بیت‌کوین | چرا دومین فرد ثروتمند مکزیک در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کند

  • دی 8, 1399
ریکاردو سالیناس پلیگو در مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف فاش کرد که برای اولین بار در سال 2013 میلادی بیت‌کوین را در قیمت 200 دلار خریداری کرده بود و تا کنون سود بسیاری از این رمزارز کسب کرده است.

ریکاردو سالیناس پلیگو (Ricardo Salinas Pliego)، رئیس کنگره Grupo Salinas و دومین فرد ثروتمند مکزیک، در مصاحبه‌ با کوین‌تلگراف اعلام کرد که وی اولین خرید بیت‌کوین (BTC) خود را در سال 2013 میلادی، زمانی که ارزش هر واحد BTC در حدود 200 دلار بود، انجام داده است. به گفته این میلیاردر، بیت‌کوین «بهترین سرمایه‌گذاری وی تاکنون بوده است».

سالیناس تمام موجودی بیت‌کوینی خود را در نزدیکی سقف قیمتی سال 2017 میلادی (17 هزار دلار)، فروخت و مجدداً در قیمت ارزان‌تری آن‌ها را خریداری کرد. وی به شوخی گفت:

ما همواره به صحنه جنایت بر می‌گردیم.

اکنون سالیناس حدود 10 درصد از سبد نقدینگی خود را در BTC سرمایه‌گذاری کرده و در حال حاضر قصد فروش هیچ یک از آن‌ها را ندارد. وی در این باره اظهار داشت:

من می‌خواهم پنج یا ده سال از بازار دور بنشینم.

در حالی که در ابتدا بیت‌کوین به عنوان یک ابزار مبادلاتی استفاده می‌شد، اما اکنون سالیناس معتقد است که این رمزارز محبوب یک دارایی ذخیره ارزش است.

بنا بر اظهارات سالیناس، خصوصیات بیت‌کوین به ویژه در اقتصاد آمریکای لاتین با کاهش ارزش ارزهای فیات و رشد افسار گسیخته تورم، جذاب است. وی در ادامه بیان کرد:

در ونزوئلا و آرژانتین یعنی جایی که ارزش پول‌های فیات در حال سقوط بوده و به یک رسوایی بزرگ بدل شده، مشکلات این پول‌ها به وضوح قابل مشاهده است.

سالیناس همچنین اشاره کرد که بیت‌کوین نتیجه طبیعی تکامل پول، از نسخه فیزیکی به دیجیتال است. وی در آخر افزود:

بیت‌کوین همانند بیت (bits) و بایت (bytes) است، اما مزیت آن این است که نمی‌توان تعداد BTCها را کاهش داد و یا به راحتی آن را مصادره نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.