کمیسیون SEC پس از ریپل سراغ چین لینک می‌رود

  • دی 3, 1399

شرکت سرمایه گذاری زئوس کپیتال، با بیان دادخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه ریپل، اعلام کرد چین لینک (LINK) و موسسانش به زودی به سرنوشت مشابهی دچار خواهند شد. این موسسه با بیان دلایل زیر اینگونه پیش بینی می‌کند.

” ارز XRP همین الان هم ۱۵% کاهش یافته است و این درحالیست که هنوز اتفاق اصلی رخ نداده، نفر بعدی کیست؟ راهنمایی می‌کنم یک پروژه متمرکزتر، هر هفته میلیون‌ها دلار به توکن‌های بی‌ارزش تبدیل می‌شوند”

این بیانیه از طرف زئوس کپیتال، در جواب به توییت Tone Vays منتشر شد. تان ویز گفته بود XRP از روز اول، یک کلاهبرداری امنیتی بوده است و تیم ریپل در تمام این مدت از این موضوع مطلع بوده‌اند. در تصویر زیر توییت این دو را مشاهده می‌کنید.

تان ویس توییت

سرگی نازاروف به سرنوشتی مشابه ریپل دچار خواهد شد

آنتونی پامپلیانو، شخصیت معروف دنیای ارزهای دیجیتال نیز در مورد وضعیت کمیسیون SEC و ریپل اظهار نظر کرد. آنتونی گفت ریپل یک پیشنهاد امنیتی ثبت نشده را اجرا کرده است و تصور کرده‌اند می‌توانند همین‌طور ادامه دهند. زئوس کپیتال در پاسخ به توییت آنتونی نوشت که چین لینک و موسسانش نیز درگیر اتفاقاتی مشابه ریپل هستند.

زئوس کپیتال و پامپ توییت

چین لینک ذی‌نفع مستقیم از وام‌های فلش در دیفای است

در این رشته توییت‌ها، زئوس کپیتال مدعی شد که چین لینک و خالق آن سرگری، از پدیده‌ای به نام وام‌های فلش (Flash Loan) در دیفای به صورت مستقیم سود برده‌اند. طبق گفته‌های زئوس، در اصل خلق وام‌های فلش در دنیای دیفای مثل خلق شرکت‌های بزرگ داروسازی به هنگام ظهور ویروس‌های جدید است.

” رشد یکباره دیفای منجر به ظهور یک بمب جدید شد: حمله‌ی اوراکل‌ها. صدها میلیون دلار از طریق وام‌های فلش به سرقت رفت. با این حال سود اصلی را هکرها به جیب نزدند بلکه چین لینک برنده این اتفاق شد. چین لینک توانست به واسطه ترس سرمایه‌گذاران میلیاردها دلار به ارزش بازار خود بیافزاید”

“این نظریه وجود دارد که شرکت‌های داروسازی ویروس‌های جدید می‌سازند تا محصولات خود را به فروش برسانند. چین لینک به خود افتخار می‌کند که در رشد دیفای نقش داشته است. احتمالا به این دلیل که میلیون دلار را به جیب زده‌اند تا میلیاردها دلار به ارزش بازارشان اضافه شود. انگار که یک صنعت نوپا قربانی حرص و طمع یک گروه مسموم می‌شود.”

۴۳ هزار دلار پاداش اطلاعات در مورد فعالیت چین لینک

در ماه نوامبر (آبان ماه)، موسسه زئوس کپیتال مبلغ ۱۰۰ هزار دلار جایزه برای هرگونه اطلاعاتی در مورد فعالیت‌های غیرقانونی چین لینک تعیین کرد. به نقل از این تیم، ۵۷ هزار دلار آن تا الان به عنوان پاداش داده شده است و ۴۳ هزار از این مبلغ جایزه باقی مانده است.

موسسه Zeus Capital معتقد است کمیسیون SEC در نهایت چین لینک را به عنوان یک کلاهبرداری امنیتی شناسایی می‌کند و موسس آن را تحت پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.