شرکت مایکرواستراتژی مجدداً بیت‌کوین خریداری کرد

  • دی 2, 1399

مایکل سیلور اعلام کرد 650 میلیون دلار دیگر در کف‌های قیمتی بیت‌کوین خریداری کرده و اکنون بیشتر از دولت ایالات متحده بیت‌کوین در اختیار دارد.

شرکت هوش تجاری MicroStrategy با خرید 29646 واحد BTC معادل 650 میلیون دلار یعنی به طور متوسط 21925 دلار برای هر واحد بیت‌کوین، به دارایی‌های BTC خود افزوده است.

مایکل سیلور (Michael Saylor)، مدیرعامل شرکت مذکور، این خبر را بلافاصله پس از پولبک قیمت این رمزارز به رقم 22247 دلار در توئیتر منتشر کرد، اگرچه هنوز مشخص نیست که این خرید هم‌زمان با این رویداد بوده است یا خیر.

شرکت MicroStrategy تمایل خود برای خریداری بیت‌کوین را پیش از این در اوایل ماه جاری با فروش 400 میلیون دلار اوراق بهادار جهت افزایش سرمایه برای خرید این رمزارز پیشرو اعلام نمود. این شرکت، از فروش اوراق بهادار در مجموع 650 میلیون دلار درآمد کسب نمود که همانطور انتظار می‌رفت اکنون برای خرید بیت‌کوین استفاده شده است.

MicroStrategy در حال حاضر، 70470 واحد BTC در اختیار دارد که به طور متوسط هر بیت‌کوین با قیمت 15964 دلار خریداری شده است. این امر، شرکت MicroStrategy را به پنجمین هولدر بزرگ بیت‌کوین تبدیل کرده و بدین ترتیب از دولت ایالات متحده پیشی می‌گیرد؛ بر اساس گزارش‌های موجود، این شرکت اکنون 69420 واحد BTC در اختیار دارد.

شرکت MicroStrategy، سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را در ماه آگوست با خرید 21000 واحد با قیمت 250 میلیون دلار آغاز کرد. در آن زمان، این شرکت اظهار داشت که هدفش، اتخاذ بیت‌کوین به عنوان ارز ذخیره اصلی خود به عنوان یک اقدام پوشش ریسک در برابر تورم دلار آمریکا است.

به دنبال آن، در ماه سپتامبر، صرافی Coinbase نیز به میزان 425 میلیون دلار در این رمزارز سرمایه‌گذاری کرد.

اخیراً، سیلور، دوست میلیاردر خود یعنی ایلان ماسک (Elon Musk) را تشویق نمود که از او پیروی کند و از BTC به عنوان جایگزینی برای دلار آمریكا به عنوان ارز ذخیره اصلی شرکت تسلا استفاده كند. استدلال سیلور در رابطه با مزایای این اقدام، سایر شرکت‌های S&P 500 را به پیروی از این کار تشویق می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.