مقامات ایتالیایی ادعا کردند که بنیانگذار بیتگریل در از دست رفتن 150 میلیون دلار اموال کاربران خود دست داشته است

  • دی 1, 1399

مقامات ایتالیایی بنیانگذار بیتگریل را مسئول فعالیت های متقلبانه مربوط به هک این پلتفرم در سال 2018 دانستند که منجر به ضرر 150 میلیون دلار شده است.

فرانسسکو فیرانو، تنها مدیر صرافی ارز رمزنگاری شده بیتگریل که اکنون از بین رفته است ، متهم به تصاحب وجوه مشتریان قبل از گزارش سرقت ارزهای دیجیتال از صرافی است.

طبق اعلامیه 21 دسامبر توسط پلیس یک واحد جرایم اینترنتی پلیس ایالتی ایتالیا – فیرانو با وجود شناسایی یک نقض امنیتی بزرگ در رابطه با ارز رمزنگاری شده نانو ، سیستم عامل را برای ماهها دست نخورده نگه داشت:

در باز نگه پلتفرم صرافی ، علی رغم شناسایی برداشت های غیرقانونی از سکه های نانو ، و اطلاع ندادن به تیم نانو همچنان به جذب کاربران جدید ادامه داد که طی چند ماه تعداد کاربران از 70،000 به حدود 217،000 رسیدند ، از بدنامی های اولین و تنها صرافی ایتالیایی است که با [نانو] معامله می کند.

متعاقباً فیرانو ادعای پلیس را رد كرد و ادعا كرد كه مقامات اطلاعات نادرستی در مورد موضوع ارائه داده اند. فیرانو در توییتر خود استدلال کرد: “پلیس به جای اصلاح مقاله ها پشت آنها مخفی شده است. مقامات اجرایی همچنین خاطرنشان کردند که وی توسط پلیس دستگیر نشده است.

به نظر می رسد این اعلامیه نشان می دهد که فیرانو تعداد 230 بیت کوین (BTC) ، به ارزش 1.7 میلیون یورو یا حدود 1.9 میلیون دلار ، در آن زمان ، فقط سه روز قبل از گزارش سرقت بزرگتر نانو که در ماه های گذشته رخ داده بود ، خریداری کرده است. این بیت کوین ها در شرکتی در مالت به نام The Rock Trading ردیابی شد که گفته می شود متعلق به فیرانو است. در حالی که مقامات اظهار داشتند که تلاش هایی برای تبدیل پول وجود دارد ، اکثریت وجوه در حسابهای شرکت باقی مانده است. مقامات اعلام کرده اند که هکرهای واقعی نانو را سرقت نکرده اند. در دستورالعمل مقدماتی ، فیرانو از داشتن سمت های مدیریتی یا انجام فعالیت های تجاری منع شده است ، اما فعلا ممنوع الخروج نشده است.

آخرین اخبار سال ها بحث و جدال درباره هک بیتگریل را دنبال می کند (یکی از بزرگترین حوادث هک در ایتالیا). در فوریه 2018 ، فیرانو رسماً اعلام كرد كه 17 میلیون نانو كه قبلاً با نام Raiblocks شناخته می شد ، در یك هك سرقت شده است. متعاقباً توسعه دهندگان نانو یک نظر رسمی ارائه دادند که نشان می داد فیرانو پس از گزارش هک ، درخواست تغییر دفتر کل این آلت کوین را داده است.

در ژانویه 2018 ، دادگاه ورشکستگی ایتالیا پس از توقیف مقامات محلی بیش از 1 میلیون دلار از دارایی های شخصی وی ، فیرانو را به بازگرداندن بیشترین دارایی به مشتریانش محکوم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.