مخالفت سینتیا لومیس با حکم احتمالی علیه کیف پول‌های رمزارزی

  • آذر 29, 1399
شایعات مطرح شده در مورد مقررات آتی در زمینه کیف پول‌های رمزارزی این بار با مخالفت سینتیا لومیس، سناتور جدید ایالت وایومینگ روبه‌رو شده است.

بر اساس شایعات اخیر، استیون منوچین (Steven Mnuchin)، وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، می‌تواند پیش از خروج خود در پایان سال 2020 میلادی، یک قانون سختگیرانه در رابطه با حوزه رمزارزها وضع کند. این حکم می‌تواند کیف پول‌های دارایی دیجیتالی که یکی از عناصر اصلی کل این صنعت بوده را به شدت محدود یا ممنوع کند. سینتیا لومیس (Cynthia Lummis)، سناتور منتخب ایالات متحده در ایالت وایومینگ که یکی از طرفداران حوزه رمزارزها است، این حکم را مخرب تلقی کرد. لومیس در روز جمعه طی توئیتی اظهار داشت:

من هفته گذشته با منوچین صحبت کردم و او را به شدت تحت فشار قرار دادم تا راه بهتری را پیش ‌رو قرار دهد. كنگره بهترین جایی است که موضوعات سياست رقابتی را مورد سنجش قرار می‌دهد. قانونی که اکنون تصویب شده همچنین می‌تواند قانون Bank Secrecy Act را به انواع جدیدی از تراکنش‌های فراتر از هدف کنگره گسترش دهد.

لومیس تنها رهبر دولتی نیست که از اقدام قانونی احتمالی ابراز نگرانی کرده؛ اخیراً تعدادی از اعضای کنگره نیز با ایده چنین قانونی مخالف بودند. علاوه بر این، برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong) مدیرعامل صرافی Coinbase درباره عواقب ناشی از چنین تغییر نظارتی هشدار داد.

اخیراً لومیس در توئیت خود اظهار داشت:

من به شدت نگرانم كه وزارت خزانه‌داری در حال بررسی یك قانون عجولانه در مورد کیف پول دارایی دیجیتالی خودگردان و قانون Bank Secrecy Act بانكی باشد.

وی در ادامه افزود:

به جای تصویب زودهنگام قانونیِ این موضوع پیچیده، خزانه‌داری باید با ایجاد یک اجماع برای پیشبرد اهداف آمریکا، فوراً فرآیند شفافی را برای تعامل با کنگره و این صنعت آغاز کند.

به گفته لومیس، محدود کردن چشم‌انداز کیف پول‌های رمزارزی می‌تواند ایالات متحده را از رقابت با ملت‌هایی همچون چین باز دارد. گفتنی است که این کشور در حال حاضر از فعالیت در خصوص ارز دیجیتالی بانک مرکزی جهانی یا CBDC عقب مانده است. لومیس اظهار داشت:

این قانون خزانه‌داری نیز احتمالاً بدون اظهار نظر عمومی بر اساس بخشی از قانون آیین دادرسی که اغلب مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد، تصویب خواهد شد.

وی افزود:

شفافیت، سیاستهای خوبی را ایجاد می‌کند.

یکی از اصلی‌ترین نکات قابل توجه حوزه رمزارزها، آزادی عمل است. شرکت‌کنندگان می‌توانند وجوه شخصی خود را در اختیار داشته و صرف نظر از زمان و در هر روز از هفته آن را کنترل و ترید کنند. از آن جایی که حوزه رمزارزها و بلاکچین تا حد زیادی پول و امور مالی را به گردش درمی‌آورد، مقررات سختگیرانه تا حد زیادی می‌تواند چنین مزایا و نوآوری‌هایی را از بین ببرد.

لومیس در توئیت خود نوشت:

قانونی که در این زمان اتخاذ شده می‌تواند راه حلی برای جستجوی یک مشکل باشد و بیشتر مسائل در رابطه با قانون امانت‌داری‌های بانکی است.

لومیس به عنوان یک بیت‌کوینر، مزایای حوزه رمزارزها را می‌داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.