وزارت دادگستری آمریکا: FBI باید برای ارزهای دیجیتال استراتژی تعیین کند

  • آذر 29, 1399

گزارش تازه اداره بازرسی وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که استراتژی اف‌بی‌آی در مبارزه با جرایم سایبری دارای اشکالات فراوانی است و این نهاد باید استراتژی‌های جامع‌تری در این حوزه تدوین کند.

اداره بازرسی وزارت دادگستری آمریکا به اف‌بی‌آی اعلام کرد که این نهاد موظف به توسعه یک استراتژی مخصوص برای دارک وب است تا بتواند به‌شکلی کارآمدتر با قاچاقچیان کودکان، قاچاقچیان جنسی، موادمخدر، جرایم رایانه‌ای و قاچاقچیان سلاح‌هاش کشتار جمعی که از دارک وب استفاده می‌کنند، مبارزه کند. این مجرمان معمولا به‌خاطر اینکه وب‌سایت‌های دارک وب در اینترنت فهرست نمی‌شوند، از این لایه استفاده می‌کنند.

اداره بازرسی وزارت دادگستری آمریکا همچنین اعلام کرد که اف‌بی‌آی، باید یک استراتژی هم برای پشتیبانی از ارزهای دیجیتال ارائه کند. همه ساله شاهد استفاده از بیت کوین برای اهداف مجرمانه هستیم و این مسئله روندی افزایش دارد. به‌عنوان مثال، سال گذشته حدود ۱۰۰ میلیون دلار بیت کوین توسط مراجع قضایی ضبط شده بود؛ از همین رو، مراجع قانونی نظیر اف‌بی‌‌آی باید آمادگی بیشتری برای مقابله با جرایم این چنینی داشته باشند.

اف‌بی‌آی نگران است که هزینه‌های بالای استفاده از ابزارهای ره‌گیری باعث شود تا با بودجه اندک فعلی برای مبارزه با جرایم ارزهای دیجیتال، نتوان به‌خوبی در این حوزه عمل کرد. در سال ۲۰۱۹، این نهاد ۱.۵ میلیون دلار برای ابزارهای ره‌گیری بودجه مستقیم دریافت کرد و این در حالی است که طبق برآوردها، بودجه موردنیاز این بخش ۴.۵ میلیون دلار است. اداره بازرسی وزارت دادگستری معتقد است:

منابع روبه‌کاهش، این مسئله را هم روشن کرده‌اند که اف‌بی‌آی نگران است که استراتژی جامعی برای مقابله با تهدید‌های ارزهای دیجیتال در آینده ندارد.

در این گزارش آمده است که اف‌بی‌آی در حال طی‌کردن مراحل قانونی برای دریافت بودجه‌ای ۲ میلیون دلاری برای ادامه تلاش‌های خود برای مقابله با جرایم ارزهای دیجیتال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *