سالیدیتی زبان اصلی برنامه نویسی قراردادهای هوشمند، با بلاکچین کاردانو سازگار خواهد شد

  • آذر 28, 1399

طبق اعلامیه روز پنجشنبه در وب سایت توسعه دهندگان کاردانو ، توسعه دهندگان کاردانو اکنون از طریق یک پلتفرم قابل همکاری که از کد بومی اتریوم استفاده می کند ،راه کاردانو را به جامعه سالیدیتی و اتریوم باز می کنند.

به عنوان بخشی از این پروژه، توسعه دهندگان کاردانو در حال برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد و سرعت بخشیدن به پروژه K اتریوم یا ماشین خود مجازی و یا KEVM هستند.

پروژه k اتریوم قصد دارد توسعه دهندگان را قادر به تعریف یا پیاده سازی معانی رسمی یک زبان برنامه نویسی به روشی بصری و مدولار کند. از ویژگی های پروژه K همچنین تولید یک فایل اجرایی، صحیح و سازگار با ماشین های مجازی از مشخصات رسمی آن است تا سرعت و قدرت کافی برای اجرای برنامه های واقعی و قرارداد های هوشمندنیز داشته باشد. این سیستم برای کمک به ایجاد کدی امن و قابل اعتماد طراحی شده است.

از اهداف چارچوب K ایجاد یک پل بلاکچین با استحکام بین کاردانو و توسعه دهندگان در سراسر هر دو اکوسیستم میباشد

با توجه به پست چهارشنبه از وبلاگ  تکنولوژی چارلز هاسکینسون برای تاسیس و راه اندازی IOHK،  KEVM طراحی شده و برای فعال کردن سازگاری کامل با اتریوم. “از آنجا که سالید یک زبان سطح بالا مشابه JavaScript و C ++ است ، به طور مستقیم توسط EVM قابل اجرا نیست. تیم هریسون ، مدیر بازاریابی IOHK ، نوشت: اینگونه برنامه های  ابتدا باید به زبان اسمبلی (bytecode EVM) تبدیل شوند ، سپس می توانند از طریق KEVM اجرا شوند.

در کنار KEVM ، توسعه دهندگان کاردانو همچنین در نظر دارند تا devnet های دیگری مانند Glow و IELE را نیز به کار گیرند. به گفته هریسون ، Glow توسط یک شرکت شریک اکوسیستم کاردانو توسعه یافته است و به عنوان مجری بعدی به کار گرفته می شود. وی گفت: “بیشتر كارهای اصلی توسعه در حال حاضر انجام شده است كه برای كیفیت نهایی و استقرار در ژانویه 2021 آماده است.”

ماشین مجازی IELE توسط شریک جامعه Cardano Runtime Verification ساخته شده است و قصد دارد یک سیستم ایمن تر از EVM ارائه دهد.

اکوسیستم کاردانو به طور فعال فناوری قرارداد هوشمند خود را به منظور ایجاد ویژگی های اصلی جدید ، یکپارچه کرده است. روز پنجشنبه IOHK با Wolfram Blockchain Labs همکاری کرد تا داده های زنجیره بلوک کاردانو را در Wolfram Alpha ، موتور پاسخگویی ارائه دهد که برای خدمات عمده مانند دستیار Apple Siri ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.