بیت‌کوین به 23 هزار دلار رسیده و گاوها دست بر نمی‌دارند

  • آذر 27, 1399
بخش اعظمی از بازار بیت‌کوین دیدگاهی گاوی دارند و شرکت مالی Guggenheim نیز این رمزارز را به قیمت 400 هزار دلار ارزش‌گذاری می‌کند.

بیت‌کوین (BTC) در سال جاری، طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است، بسیاری از افراد پس از افزایش اخیر این دارایی به بیش از 23 هزار دلار، احساسات مثبت خود را ابراز نموده‌‌اند. هر چند نگرش همه آن‌ها زیاد صعودی نیست.

پیتر برانت (Peter Brandt)، تاجر با سابقه بازار سنتی و تحلیل‌گر بازار رمزارزی، اظهار داشت که روند بیت‌کوین صعودی است، اما چنانچه از نمودارها قابل فهم است، عبور از سطح 23 هزار دلار تا حد زیادی پیشگامانه نیست. برانت روز چهارشنبه در توئیتی نوشت:

سقف‌های جدید همیشه شاخص خوبی برای صعودی سالم هستند، اما به غیر از این، سقف‌های جدید از اهمیت تکنیکالی ضعیفی برخوردارند.

افزایش ناگهانی‌ قیمت بعضی اوقات به عنوان موضوع داغ روز مطرح شده و سبب بروز هیاهو و بحث می‌گردد. سطح 5، 10، 15 و 20 هزار دلاری در طول سال‌ها توجهات را به روش‌هایی گوناگون را به خود جلب کرده‌اند، اگرچه ممکن است هر نقطه از این سطوح اعتبار زیادی نداشته باشند. چنین سطوحی گاهی اوقات در ناخودآگاه افراد تاثیرگذارند. با این وجود، بیت‌کوین پیش از اینکه در روز گذشته با قاطعیت از سطح 20 هزار دلار عبور کند، در زیر این سطح از خود مقاومت نشان داد.

در همین حال، سایر فعالان صنعت به روند ورود بازیگران مهم جریان اصلی مالی به این رمزارز چشم دوخته‌اند. براندون مینتز (Brandon Mintz)، مدیر عامل شرکت Bitcoin Depot، به کوین‌تلگراف اظهار داشت:

ما در این سطح از روند، تقریباً هر روز با اخبار تازه‌ای در رابطه با ورود سرمایه‌گذاران سازمانی به این رمزارز روبه‌رو هستیم.

MicroStrategy ، Paul Tudor Jones و MassMutual در لیست بازیگران بزرگ خرید بیت‌کوین در سال 2020 قرار دارند.

مینتز افزود:

اگر این روند را با سقف‌های تاریخی حال حاضر ترکیب کنید، تقریباً به همان اندازه که بازار رشد می‌کند، صعودی خواهد بود. رشد پایدار به احتمال زیاد از این نقطه آغاز خواهد شد. ما اکنون علاوه بر سرمایه‌گذاران خرد، توسط شرکت‌ها و میلیاردرها نیز هدایت می‌شویم.

اسکات ماینرد (Scott Minerd)، مدیر ارشد سرمایهگذاری شرکت Guggenheim Partners، در مصاحبه اخیر خود با بلومبرگ بیان کرد که این شرکت، در راستای روند سازمانی خرید بیت‌کوین، سطح 10 هزار دلار را فرصتی برای ورود جریان سرمایه به بیت‌کوین دانسته‌ است. مینرد اظهار داشت:

این روند در قیمت فعلی در حدود 20 هزار دلار، کمی چالش برانگیزتر است. این رشد سریع در مدت زمان بسیار کوتاه نیز شگفت‌آور است. البته ناگفته نماند تحلیل‌های فاندامنتال ما نشان می‌دهند که ارزش بیت‌کوین باید حدود 400 هزار دلار باشد.

متعاقباً ماینرد تشریح کرد که اساس منطقی قیمتگذاری 400 هزار دلار از جنبه‌هایی از جمله عرضه محدود بیت‌کوین و همچنین مقایسه با دارایی‌های دیگر از جمله طلا نشات گرفته است.

اما با تمام اینها، بازار هنوز تغییر موضع پیتر شیف (Peter Schiff)، خرس‌ بیت‌کوین و طرفدار طلا را در رابطه با رمزارزها را شاهد نبوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.