سایت پورن هاب: اکنون فقط پذیرای رمزارزها هستیم

  • آذر 25, 1399

پس از اجتناب Visa و Mastercard از همکاری با Pornhub، این سایت در روز جاری اعلام کرد که برای خدمات برتر (Premium) خود تنها پرداخت با رمزارزها را می‌پذیرد.

به نظر می رسد که Pornhub، بزرگترین وب‌سایت بزرگسالان جهان، تنها برای خدمات ممتاز خود رمزارزها را می‌پذیرد. این اقدام در روز جاری، پس از قطع پرداخت‌های Visa و Mastercard به این وب‌سایت در هفته گذشته مورد توجه قرار گرفت.

پس از انتشار مقاله‌ای در نیویورک تایمز که نشان داد این وب‌سایت، فیلم‌هایی که در آن افراد زیر سن قانونی را به تصویر کشیده و زنان را مورد تعرض قرار داده انتشار می‌دهد، شرکت‌های بزرگ کارت‌های اعتباری، پرداخت‌های پلتفرم PornHub مستقر در کانادا را مسدود کردند.

تصمیم Visa و Mastercard آخرین و تأثیرگذارترین نمونه از مسدود کردن روند پرداخت وجوه به Pornhub یا اجراکنندگان آن است. در ماه نوامبر سال 2019 میلادی، شرکت PayPal عملیات پرداخت را برای اجراکنندگان Pornhub مسدود کرد.

اندکی بعد، Pornhub پذیرش رمزارزهایی نظیرVerge (XVG) ، ترون (TRX) و تتر (USDT) را آغاز کرد. اکنون، Pornhub رمزارزهای بیت‌کوین (BTC)، بیت‌کوین‌کش(BCH) ، دش (DASH)، اتریوم(ETH) ، اتریوم کلاسیک(ETC) ، لایت‌کوین(LTC) ، مونرو(XMR) ، NEM (XEM)، تتر (USDT)، ترون(TRX) ، ورج(XVG) ، زی‌کش ( (ZEC و (WAVES) Waves می‌پذیرد.

شکل 2: سایت Pornhub در روز جاری اعلام کرد که فقط رمزارزها را می‌پذیرد.

خطرات Pornhub

میزان ترافیک سایت Pornhub از زمان شیوع بیماری کرونا با افزایش قابل توجهی روبه‌رو شده است. براساس وب‌سایت ردیابی SimilarWeb.com، میزان ترافیک در ماه آگوست سال 2020 میلادی به 3.6 میلیارد رسیده است. Pornhub در این باره به Decrypt پاسخی نداد.

آلی ایو ناکس (Allie Eve Knox)، بازیگر بزرگسال و دارای تجربه در حوزه رمزارزها اظهار داشت:

«جای تأسف است که Visa و Mastercard این نوع بازی‌های قانونی را انجام می‌دهند تا Pornhub مقصر جلوه کنند.»

وی همچنین با اشاره به اینکه در فعالیت مشکوک این پلتفرم شبهه‌ای نیست، افزود:

«مدت‌هاست که بازیگران هم معتقدند Pornhub باید پاسخگو باشد و از قانون پیروی کند.»

چه کسی واقعاً آسیب می‌بیند؟

با این وجود، ناکس اظهار داشت که شرکت‌های بزرگ کارت اعتباری بیش از Pornhub آسیب خواهند دید.

«اگر بازیگران قادر به اخذ کارت‌های Visa و Mastercard نباشند، در این صورت نمی‌توانند درآمد خود را دریافت کنند و این امر مسئله‌ساز است، زیرا بسیاری از مردم از این کار به عنوان منبع درآمد اصلی خود استفاده می‌کنند. این امر به تولیدکنندگان محتوا آسیب می‌رساند زیرا آن‌ها از این طریق کسب درآمد دارند.»

با این حال، تجارت Pornhub به میزان زیادی به درآمد تبلیغاتی بستگی دارد و تحت تأثیر اقدام شرکت‌های کارت اعتباری قرار نمی‌گیرد.

Pornhub.com در سال 2005 میلادی تأسیس شد و از زیرمجموعه‌های شرکت MindGeek مستقر در لوکزامبورگ که یک بستر فناوری اطلاعات برای شرکت‌های سرگرمی نمایشی است. در هفته گذشته، Pornhub در پستی از وبلاگ منتشر شده به دنبال گزارش نیویورک تایمز، از یک سری تغییرات برای پاک‌سازی سایت خود خبر داد که اجازه بارگذاری تنها توسط محتواسازان تأیید شده، ممنوعیت بارگیری و گسترش نظارت بر روی سایت را شامل می‌شود.

در پستی دیگر، این بازیگر بیان کرد که به دلیل این که این وب‌سایت، سایت پورن است، با رفتارهای ناعادلانه روبه‌رو می‌شود.

«واضح است که Pornhub به دلیل سیاست‌های ما و نحوه مقایسه ما با سایر همتایان خود، مورد هدف قرار نگرفته، بلکه به این دلیل است که ما یک بستر محتوایی ویژه بزرگسالان هستیم.»

در ادامه این پست گفته شد:

«این‌ها همان عواملی هستند که به مدت 50 سال بر شیطان پرستی Playboy، بنیاد ملی هنر، آموزش جنسی، حقوق همجنس‌گرایان LGBTQ، حقوق زنان و حتی انجمن کتابخانه‌ آمریکا فشار وارد کرده‌اند و اکنون نوبت Pornhub است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.