رشد 17 درصدی سهام شرکت PayPal پس از افزودن قابلیت خرید بیت‌کوین

  • آذر 25, 1399

سهام شرکت PayPal در روز دوشنبه در پی ارائه قابلیت ترید رمزارزها در پلتفرم آن، به بالاترین سقف خود رسید و یک دوره عملکرد عالی در نزدک (Nasdaq) و بازار سهام ایالات متحده رقم زد.

از تاریخ 12 نوامبر تاکنون، بازار نزدک متمرکز بر فناوری حدود 6.5 درصد سود کسب کرده و شاخص سهام‌های با ارزش بازار بزرگ S&P 500 در مدت مشابه 3.5 درصد افزایش یافته است.

شکل 1: عملکرد 3 ماهه سهام شرکت PayPal – منبع: barchart.com

گرچه تلاش PayPal برای ورود به حوزه رمزارزها تنها کاتالیزور مؤثر بر عملکرد بی‌نظیر آن نیست، این درگاه بزرگ پرداختی برای کمک به رشد روزافزون دارایی‌های دیجیتالی از موقعیت خوبی نیز برخوردار است. حتی برخی از تحلیل‌گران حدس می‌زنند که افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) تأثیر مثبتی بر چشم‌اندازهای PayPal دارد.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد این غول پرداختی تیز می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر مثبت بگذارد. براساس داده‌های اخیر صنعت رمزارزی، PayPal ممکن است تا میزان 70 درصد از بیت‌کوین‌های تازه استخراج شده در هفته‌های منتهی به فعال شدن پلتفرم رمزارزی خود در ایالات متحده آمریکا را جمع‌آوری کرده باشد. اگرچه تخمین‌ها متفاوت است، اما یک نظرسنجی 5000 نفری در سال  2019 میلادی، ادعا کرد که 6.2 درصد از آمریکایی‌هایی که سن آن‌ها بالای 18 سال است، بیت‌کوین دارند. این نظرسنجی همچنین بیان می‌کند که 7.3 درصد دیگر از این افراد قصد دارند بیت‌کوین را برای اولین بار خریداری کنند.

در صورت پذیرش این آمارها، رمزارزها می‌توانند تأثیر مثبتی بر فعالیت PayPal بگذارند؛ زیرا افراد بیشتری به سمت پلتفرم‌های آسان جذب می‌شوند. مثلاً برنامه Square’s Cash از زمان فعال‌سازی قابلیت خرید بیت‌کوین، افزایش درآمد چشم‌گیری را شاهد بوده است. در حقیقت، تقریباً 80 درصد از درآمد سه ماهه سوم برنامه Cash App از هزینه‌های دریافتی از خریداران بیت‌کوین به دست آمده است.

سهام شرکت PayPal با اختصار PYPL، پس از تاریخ 12 نوامبر، یعنی روزی که این غول پرداختی آنلاین، پلتفرم معاملات رمزارزی خود را برای مشتریان واجد شرایط ایالات متحده آمریکا راه‌اندازی کرد، 17 درصد افزایش ناگهانی داشته است.

PayPal قصد دارد خدمات رمزارزی جهانی خود را از اوایل سال 2021 راه‌اندازی کند. دن شولمن (Dan Schulman)، مدیرعاملPayPal  ادعا کرد که در آینده به محض در دسترس قرار گرفتن ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی یا CBDCها نیز، از آن‌ها حمایت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.