چین به دنبال اطمینان دادن به کسانی است که می ترسند یوان دیجیتال باعث از بین رفتن وضعیت دلار آمریکا شود.

  • آذر 24, 1399

در چند ماه گذشته در مورد یوان دیجیتال آینده چین ، به طور رسمی پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) ، و آرزوهای آن برای سهولت در سیستم های پرداخت جهانی و تبدیل شدن به تدریج به ستون فقرات پرداخت ها در آسیا پس از راه اندازی آن در سال 2022 ، مطالب زیادی نوشته شده است.

آزمایشات تاکنون موفقیت گسترده ای داشته اند. بیش از 300 میلیون دلار از ماه گذشته و هفته گذشته یک آزمایش انجام شد – یک ویژگی پرداخت “شیر” که تقلید از پرداخت های نقدی است – در معاملات آخر هفته با 3 میلیون دلار رکورد در معاملات انجام شد.

ژو خاطرنشان كرد:

اما هيچ كدام از آنها به معناي مقابله با پول هاي ناشي از پول در سراسر جهان نيست. “برخی از کشورها نگران بین المللی شدن یوان هستند. ما نمی توانیم آنها را به موضوعات حساس تحت فشار قرار دهیم و نمی توانیم اراده خود را تحمیل کنیم. ما باید از درک شوونیسم قدرت بزرگ پرهیز کنیم. ”
ژو ادعا کرد که تغییر تمرکز پس از آن رخ داد که مقامات چینی واکنش جهانی به پروژه جاه طلبانه پایدار Bitcoin را در فیس بوک مشاهده کردند که در ابتدا Libra نامیده می شد. هدف دوم با استفاده از سبد ارزهای مختلف فیات پشتیبانی و استفاده از شبکه فراگیر فیس بوک برای فعالیت جهانی است.

اما این طرح با انتقاد شدید دولتها روبرو شد و ایده یک شرکت خصوصی را در تلاش برای تصاحب سیستمهای مالی جهان به چالش کشید. Libra از آن زمان به Diem تغییر نام داد و اکنون به عنوان یک ثبات Bitcoin با پشتوانه دلار با اهداف خاموش تمرکز می کند – حرکتی که سازندگان یوان دیجیتال از آن یاد کرده اند.

ژو گفت: “ما مانند Libra نیستیم و جاه طلبی برای جایگزینی ارزهای موجود نداریم”

و اضافه كرد كه اگرچه یوان دیجیتال می تواند مورد استفاده برای سرمایه گذاری یا تجارت را ببیند ، اما هدف آن جایگزینی یا به چالش كشیدن ایالات متحده نیست. دلار و یورو.
بنابراین یوان دیجیتال در تنظیم فعلی به کجا کمک می کند؟ طبق ژو ، این ابزاری است که به شفافیت و پاسخگویی در فضای پرداخت دیجیتال موجود در چین کمک می کند ، یکی توسط بازیکنان خصوصی مانند WeChat و Alibaba.

مورد دیگر مربوط به حواله های بی درنگ ، مرزی و مبادلات خارجی است که شرکت های محلی در انجام آنها کند عمل می کنند. با گذشت زمان ، کار با فروشندگان بین المللی برای پذیرش پرداخت یوان دیجیتال آغاز می شود. البته به روشی تدریجی و دوستانه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.