فعالان حوزه رمزارزها در پی انتشار خبر هک شدن دپارتمان خزانه‌داری ایالات متحده به سرعت واکنش نشان داده و گفتند: «بیت‌کوین هرگز قابل هک نیست!»

بر اساس گزارشی از رویترز، یک «گروه هک ماهر» با حمایت یک دولت خارجی قادر به هک وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا و همچنین اداره ارتباطات و اطلاعات ملی، یا NTIA و وزارت بازرگانی شده‌اند.

این حادثه، کمتر از یک ماه پس از اخراج کریس کربس (Chris Krebs)، رئیس امنیت سایبری وزارت امنیت، توسط دونالد ترامپ اتفاق افتاد. با این حال، رویترز اظهار داشت که هکرها چند ماه است که ایمیل‌های کارکنان NTIA که در Microsoft Office 365 اجرا می‌شود را رصد می‌کنند. احتمال می‌رود که سایر آژانس‌های دولتی نیز هک شده باشند، اما منابع، جزئیات بیشتری ارائه ندادند.

بازیگران حوزه رمزارزی در پاسخ به حمله به چنین آژانس قدرتمند دولتی، به مزایای بیت‌کوین (BTC) اشاره کردند.

دن هلد (Dan Held)، رئیس امور اقتصادی صرافی Kraken، در توئیتر خود اظهار داشت:

«بیت‌کوین هرگز هک نمی‌شود.»

آنتونی پمپلیانو (Anthony “Pomp” Pompliano)، گاو بیت‌کوین، هم‌نظر با عقیده هلد بیان کرد:

 «بیت‌کوین هرگز هک نشده است.»

Blockfolio، امنیت سایبری NTIA را مورد بحث قرار داد و به صورت ضمنی به این امر که این آژانس از الگوریتم‌های منسوخ برای امنیت رمزارزی خود استفاده می‌کند، اشاره کرد:

«بیت‌کوین با اتکا به الگوریتم هشینگ SHA-256 نسبت به وزارت خزانه‌داری ایالات متحده، امنیت بیشتری را برای شبکه خود ایجاد کرده است.»

هنوز این امر مشخص نیست که آیا سرمایه‌ای به دلیل تخلف مالی و هک این سازمان به خطر افتاده است یا خیر. در زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که احتمالاً این هک تنها به اطلاعاتی که از ایمیل‌های سازمان‌های دولتی سرقت شده، محدود می‌شود.

تیلور موناهان (Taylor Monahan)، بنیان‌گذار و مدیرعامل MyCrypto، اظهار داشت:

«وزارت خزانه‌داری سعی بر تخریب بیت‌کوین داشت اما خودش با مشکلاتی مواجه شد و این امر بسیار جالب است. خزانه‌داری توسط عوامل داخلی هک شده است.»

این بیانیه ممکن است نشان‌دهنده چاپ پول بیشتر دولت ایالات متحده در سال 2020 میلادی برای تقریباً کل موجودیت این کشور باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.