رشد قیمت بیت کوین با احتمال تزریق دوباره ۲ تریلیون دلار از سوی فدرال رزرو

  • مرداد 2, 1399

قیمت بیت کوین بالاخره توانست به رقمی بالاتر ۹,۵۰۰ دلار برسد. سطح ۹,۵۰۰ دلاری یکی از پر اهمیت‌ترین مقاومت‌ها برای بیت کوین به حساب می‌آید. پیش از شکستن این مقاومت، قیمت بیت کوین مدت‌ها در محدوده‌ای بین ۹,۰۰۰ تا ۹,۳۰۰ دلار در نوسان بود.

به گزارش کوین تلگراف، بیت کوین ساعاتی پیش موفق شد محدوده‌ای که مدت‌ها در آن نوسان می‌کرد را بشکند. در حال حاضر هر واحد بیت کوین در رقم ۹,۵۰۰ دلار معامله می‌شود. این جهش قیمت پس از آن انجام شد که شاهد افزایش قابل‌توجه حجم معاملات از سه روز گذشته بودیم. اگر بیت کوین بتواند سطح ۹,۵۰۰ دلاری را حفظ کند، راه برای افزایش قیمت بیشتر و رسیدن به رقمی بالاتر از ۹,۷۷۵ دلار هموار خواهد شد.

 بیت کوین از ابتدای ماه ژوییه (تیر) در محدوده‌ای کوچک در حال نوسان بود و کف‌های قیمتی بالاتری را ثبت می‌کرد. از سوی دیگر، اوج قیمت‌های ثبت‌شده نیز کمتر از یکدیگر بود؛ از همین رو می‌توان جهش اخیر را کاملا تکنیکال دانست. این احتمال نیز وجود دارد که افزایش قیمت به‌دلیل اخباری باشد که طی روزهای گذشته منتشر شده بود.

امروز اداره ممیزی ارزی آمریکا (OCC) به بانک‌های رسمی تحت نظارت فدرال رزرو اجازه داد که خدمات امانت‌داری بیت کوین ارائه کنند. اعطای این مجوزها را می‌توان گامی مثبت در برداشتن موانع قانونی بر سر راه خرید و نگه‌داری ارزهای دیجیتال به حساب آورد. این مسئله به‌معنای آن است که از این پس سرمایه‌گذاران می‌توانند در همان بانکی که حساب‌های مختلف دارند،‌ دارایی‌های دیجیتال نیز ذخیره کنند.

این در حالی است که روز گذشته، اتحادیه اروپا یک طرح کمک مالی به‌ارزش ۸۵۷ میلیارد یورو تصویب کرد. انتظار می‌رود که فدرال رزرو نیز بسته حمایتی مشابهی با ارزش ۱ تا ۲ تریلیون دلار به اقتصاد تزریق کند. سرمایه‌گذاران تصور می‌کنند تا زمانی که فدرال رزرو به چاپ و تزریق پول به اقتصاد ادامه دهد، بازارهای سهام نیز رشد می‌کنند و بسته حمایتی جدید می‌تواند این تصور را بیش از پیش تقویت کند. از سوی دیگر، بیت کوین نیز همبستگی قابل‌توجهی با بازارهای سهام پیدا کرده است و می‌توان گفت که اگر بازارهای سهام با جهش همراه باشد، بیت کوین نیز می‌تواند خود را به ۱۰,۰۰۰ دلار برساند.

تایلر وینکلواس (Tyler Winklevoss)، مدیرعامل صرافی جمینی (Gemini)، در ارتباط با این اخبار گفت:

فدرال رزرو همچنان به آماده‌سازی شرایط برای جهش صعودی [قیمت] بیت کوین ادامه می‌دهد.

در بازارهای سنتی، نقره هفته جاری میلادی را با قدرت آغاز کرد و توانست الگوی فنجانی و دسته فنجانی را در تایم فریم یک روزه ثبت کند. در زمان نگارش این مطلب، قیمت نقره ۱۹.۲۵ درصد افزایش یافته است.

طلا نیز همچنان با قوت به حرکت صعودی خود ادامه می‌دهد و امروز نیز در محدوده ۱,۸۷۴ دلار معامله می‌شود. اواسط ماه مارس (اسفند ۹۸)، شیوع ویروس کرونا سبب شد تا بازارها با اصلاحی گسترده همراه باشند، از آن زمان تا به اینجا طلا جهشی ۲۹ درصدی را ثبت کرده است. شاخص‌های داوجونز و S&P500 نیز همچنان در حال افزایش هستند. افزایش ارزش این شاخص‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند تا بانک‌های مرکزی و به ویژه فدرال رزرو به ارائه طرح‌های حمایتی خود ادامه دهند.

علیرغم ضعف‌هایی در نظام اقتصادی که برخی از کارشناسان و تحلیل‌گران نسبت به آنها هشدار می‌دهند، سیاست‌های انبساط مالی توسط بانک‌های مرکزی، اعتماد سرمایه‌گذاران به بازارها را بیشتر می‌کند.

اما در این میان یک نقل قول معروف می‌گوید:

بازار سهام، اقتصاد نیست.

رشد قیمت بیت کوین با احتمال تزریق دوباره ۲ تریلیون دلار از سوی فدرال رزرو
نوسانات روزانه قیمت بیت کوین

حالا که قیمت بیت کوین به محدوده ۹,۵۰۰ دلار رسیده است، سرمایه‌گذاران منتظرند تا ببینند که آیا این ارز دیجیتال می‌تواند به رقمی بالاتر از ۹,۷۷۵ دلار برسد یا نه. اگر این اتفاق بیفتد، ۹,۹۰۰ دلار و ۱۰,۰۰۰ دلار اهداف بعدی خواهد بود.

آلت کوین‌ها نیز همزمان با جهش بیت کوین، هفته جاری را با قدرت آغاز کردند. در این میان اتر، ریپل و لایت کوین به ترتیب ۱۲، ۲.۸۸ و ۲.۸۶ رشد قیمت را ثبت کردند.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال ۲۸۴.۷ میلیارد دلار است و بیت کوین با سلطه کامل، ۶۱.۷٪ از این بازار را در اختیار دارد.

5 نظر برای “رشد قیمت بیت کوین با احتمال تزریق دوباره ۲ تریلیون دلار از سوی فدرال رزرو

  1. I take pleasure in, result in I found just what I was taking a look for. Dyana Harrison Leese

  2. I am grateful to you for this beautiful content. I have included the content in my favorites list and will always wait for your new blog posts.

  3. En ucuz Sosyal medya hesabın için aktif gerçek https://takipbonus.gq/ instagram hızlı ve şifresiz takipçi satın alabilirsin! Burası sana göre!

  4. En ucuz fiyata en organik paketler ile hizmet vermekteyiz.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.