بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذار بایننس: بیت‌کوین واقعاً پایدار است

  • تیر 31, 1399

چانگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پنگ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل و بنیان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذار صرافی رمزارزی بایننس (Binance) معتقد است که بیت‌کوین سرانجام از کانال 9000-9500 دلار خارج می‌شود از نظر ژائو، این توکن در حال حاضر «واقعاً پایدار» است. لازم به ذکر است که بیت‌کوین برای هفته‌های متوالی نوسانات بسیار کمی داشته و بهای آن بین 9000 تا 9500 دلار باقی مانده است.

ژائو که با نام اختصاری CZ شناخته می‌شود، طی مصاحبه‌ای در تاریخ 19 ژوئیه با Bloomberg Daybreak آسیا اظهار داشت:

فکر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنم دیر یا زود این روند تغییر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند، در حال حاضر بیت‌کوین واقعاً پایدار است و مردم آن را استیبل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کوین نامیده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.

تصورات غلط در خصوص پناهگاه امن

مدیرعامل بایننس گفت، در حال حاضر بیت‌کوین بیش از حد با بازارهای سنتی همگرایی دارد و بسیاری از سرمایه‌گذاران امیدوارند که این ارز بتواند پناهگاه امنی برای دارایی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایشان باشد. CZ با مقایسه حجم مارکت بیت‌کوین و آلت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کوین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها گفت: «این امر یک اثر نزولی دارد.» وی در ادامه افزود:

بازار سهام احتمالاً هزار برابر بزرگتر از بازار رمزارزها است. هنگامی که این بازار سقوط کند، بسیاری پول خود را از دست داده و سایر افرادی که در رمزارزها سرمایه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذاری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند، سریعا دارایی خود را به پول نقد تبدیل می‌کنند

با این حال، CZ اظهار داشت: «با گذشت زمان، ویژگی های پناهگاه امن برای بیت‌کوین به وجود خواهد آمد.»

ادعای جان مک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آفی

این نگرش CZ در مورد ثبات بیت‌کوین تنها چند روز پس از مصاحبه جان مک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آفی که اعلام کرده بود «اگر قیمت بیت‌کوین ظرف سه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سال به 500 هزار دلار نرسد، کار عجیبی در تلویزیون خواهد کرد»، شکل گرفت. سرانجام در ماه مه این کارآفرین شرط خود را نوعی شوخی قلمداد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.