بسته کمک مالی دوم آمریکا به رشد بیت کوین کمک خواهد کرد.

  • تیر 5, 1399

جی هائو (Jay Hao)، مدیرعامل صرافی رمزارزی OKEx، اظهار داشت كه برنامه دوم محرک مالی آمریكا می‌تواند منجر به افزایش قیمت بیت‌کوین (BTC) شود. او ادعا می‌كند كه احتمالاً سرمایه‌گذاران خرد، پول اضافی خود را خرج بیت‌کوین می‌كنند، زیرا هیچ جای دیگری نمی‌توانند سود خوبی از پس‌انداز خود کسب کنند؛ و همین می‌تواند سبب افزایش قیمت بیت‌کوین شود.

جی هائو (Jay Hao) توضیح داد كه پس از امضای اولین لایحه محرک اقتصادی 2.2 تریلیون دلاری در اواخر ماه مارس، بیت‌کوین با 58٪ رشد، از 6،580 دلار به 10،400 دلار رسید. وی با استناد به مقاله اخیر بلومبرگ مبنی بر اینکه دولت ترامپ می‌خواهد 1 تریلیون دلار دیگر برای تحریک اقتصاد آمریکا در میان بحران کرونا هزینه کند گفت:

آیا بسته کمک مالی دوم به رشد قیمت بیت‌کوین ادامه خواهد داد؟ به نظر من که کاملاً ممکن است!

هائو متذکر شد که شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale به تنهایی 80 درصد از بیت‌کوین‌های تازه استخراج شده را تصاحب کرده، که این «به خوبی میزان پذیرش نهادی بیت‌کوین را منعکس می‌کند.»

او ثانیاً گفت که انتظار دارد حتی سرمایه‌گذاران خرد بیشتر به بیت‌کوین علاقه‌مند شوند و نیز اظهار داشت:

وقتی صحبت از سرمایه‌گذاران خرد می‌شود، معتقدم که آنها از عوامل اصلی افزایش قیمت بیت‌کوین طی توزیع بسته دوم محرک اقتصادی خواهند بود.

هائو توضیح داد که در حال حاضر برای سرمایه‌گذاران سازمانی، دانستن این که کجا باید دلارهای خود را سرمایه‌گذاری کنند، سخت است. وی معتقد است که بورس اوراق بهادار، حبابی شده و بنابراین در حال حاضر حتی سهام نیز خطرات بسیاری دارند:

موسسات به دنبال بهترین نرخ بازده خواهند بود و بیت‌کوین خود را از این نظر دائماً ثابت کرده است؛ همانطور که پائول تودور جونز آن را سریع‌ترین اسب می‌نامد. و البته، سرمایه‌گذاران سازمانی، سرمایه خود را بین دارایی‌های پرخطر و امن توزیع خواهند کرد.

مردم در حال خرید بیت‌کوین با پول بسته‌های کمک مالی هستند

هائو ادعا می‌کند که در بسیاری از موارد، مردم، اولین چک دریافتی خود را خرج نکردند، بلکه در عوض، به دلیل وضعیت نامعلوم اقتصادی، آن را پس‌انداز کرده‌اند. وی به مقاله اخیر CNBC که براساس آن سپرده‌های بانکی در ماه آوریل، 865 میلیارد دلار رشد کرده و رکورد جدیدی را ثبت کرد، اشاره داشت.

هائو همچنین اظهار داشت که -از آنجا که چک کمک مالی عمدتاً شامل پرداخت نقدی به افراد و وام برای مشاغل کوچک است- هر دو سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی، سرمایه بیشتری برای سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین خواهند داشت:

اگر جریان پول بیشتری تحت کمک‌های مالی دولت وارد بازار شود، فکر می‌کنم مردم از آن برای خرید بیت‌کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری جایگزین استفاده می‌کنند. از این گذشته، دیگر کجا می‌توانند سود خوبی از پس‌انداز خود کسب کنند؟ بهره پس‌انداز بانکی نیز در حال حاضر نزدیک به صفر است!

هائو به استیبل‌کوین‌ها به عنوان یک جایگزین اشاره کرد. وی توضیح داد که سرمایه‌گذاران می‌توانند استیبل‌کوین بخرند و «در یک حساب با پس انداز بالا با سود 7 تا 12 درصدی قرار دهند.» او اضافه کرد:

این چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد، اما من اعتقاد دارم که تعداد افراد بیشتری به سمت رمزارزها خواهند شتافت؛ به این معنی که سایر رمزارزها نیز می‌توانند برای مردم جذاب شوند و بسیاری از مردم ممکن است بخواهند فیات خود را برای سودآوری بیشتر، به استیبل کوین تبدیل کنند.

هائو ادعا كرد كه شرايط كنوني مناسب سرمايه گذاري‌های كم ریسک مانند حساب پس انداز يا پس انداز اوراق نیست، اما او پذيرفت كه اين ابزارها هنوز هم مي‌توانند نقش ایفا کنند:

اگر سرمایه‌گذاران خرد نگران تأثیر تورم هستند و نمی‌خواهند پول خود را در بانک بگذارند، ابزاری مانند اوراق پس‌انداز و یا گواهی سپرده (Bank CDs) تقریباً بهره ای ندارند اما تضمین می‌کنند که تورم را جبران کنند.

هائو توصیه می‌کند، از سرمایه‌گذاری‌های کم ریسک سنتی مانند اوراق خزانه اجتناب شود، چون در حال حاضر بسیاری از آنها بازده منفی دارند. او در عوض پیشنهاد کرد که به بازارهای سنتی دیگری، مانند طلا توجه شود، که معمولاً در هنگام بحران اقتصادی رشد می‌کنند. وی گفت که به دلیل تزریق بسته محرک اقتصادی دوم، انتظار دارد ارزش طلا نیز افزایش یابد. وی همچنین تأکید کرد که متنوع سازی سبد سهام از اهمیت بالایی برخوردار است و سرمایه‌گذاران نباید تنها یک دارایی واحد داشته باشند.

به گزارش کوین‌تلکراف، اولین بسته محرک اقتصادی، 240 درصد از بیشینه تمام وقت سرمایه کلِ بازارِ رمزارزها را تشکیل داده است.

در اوایل ماه مه، یکی از تحلیل‌گران بازار به نام مَتی گرین‌اسپَن (Mati Greenspan)، خاطرنشان کرد:

پس از انتشار آن چک، بدهی ملی ایالات متحده برای اولین بار از 25 تریلیون دلار عبور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.