رشد قیمت بیت کوین در پی خبر احتمال ورود پی پال به حوزه ارزهای دیجیتال

  • تیر 3, 1399

ساعاتی پیش شاهد جهش قیمتی بیت کوین بودیم. این جهش پس از انتشار خبر امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال با استفاده از حساب پی‌پل رخ داد. این در حالی بود که قیمت بیت کوین طی هفته گذشته نوسانات چندانی نداشت.

به گزارش دیکریپت، قیمت بیت کوین طی ده روز گذشته دامنه نوسان خود را بین ۹,۳۰۰ تا ۹,۶۰۰ دلار حفظ کرده بود. پس از قوت گرفتن شایعات در ارتباط با امکان خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از حساب پی‌پل، قیمت بیت کوین با جهش همراه بود و در حال حاضر در محدوده ۹,۶۰۰ دلار معامله می‌شود. بیت کوین پس از این جهش موفق شد تا مقاومت هفتگی خود را بشکند. پادشاه ارزهای دیجیتال از زمان سقوط قیمت دو هفته پیش خود، به این سطح قیمتی نرسیده بود.

با توجه به رفتار بازار ارزهای دیجیتال در گذشته، می‌توان نتیجه گرفت که افزایش شایعات پیرامون پی‌پل، عاملی برای افزایش قیمت بوده است.

گفته می‌شود که پی‌پل در نظر دارد تا امکان معاملات مستقیم ارزهای دیجیتال را به پلتفرم خود اضافه کند. پس از انتشار این خبر، قیمت بیت کوین از ۹,۴۰۰ دلار به ۹,۸۰۰ دلار رسید و سپس به محدوده ۹,۶۰۰ بازگشت.

رشد قیمت بیت کوین در پی خبر احتمال ورود پی پال به حوزه ارزهای دیجیتال
نوسانات قیمت بیت کوین، قبل و بعد از انتشار خبر پی‌پل

قیمت بیت کوین قبل انتشار این خبر به آرامی در حال افزایش بود و کندل روزانه آن در ۹,۲۶۷ دلار باز شده بود.

با توجه به قیمت بازشدن کندل و اوج قیمت ۹,۸۰۰ دلاری، انتظار می‌رود که بیت کوین در ناحیه ۹,۶۰۰ دلار یک سطح حمایتی تشکیل دهد. اگر این ارز دیجیتال بتواند حمایت ۹,۶۰۰ دلاری‌اش را حفظ کند، این امکان وجود دارد که کانال عرضی خود را بشکند.

در سوی دیگر، اگر این حمایت شکسته شود، می‌توان نتیجه گرفت که افزایش قیمت به‌واسطه ترس از عقب افتادن (FOMO) بوده است. لازم به ذکر است که وضعیت فعلی بیت کوین مبهم است و نمی‌توان روندی برای آن تعیین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.