فهرست شدن اوراق بهادار با پشتوانه بیت کوین در بازار سهام آلمان

  • خرداد 21, 1399

شرکت سرمایه گذاری ETC Group در نظر دارد تا در اواخر ماه جاری، اوراق بهادار با پشتوانه بیت کوین در بازار معاملات الکترونیکی آلمان را فهرست کند.

این شرکت روز سه شنبه محصول قابل معامله در صرافی (ETP) به اسم ارز دیجیتال قابل معامله در صرافی بیت کوین (BTCE) را معرفی کرد. این محصول، اولین ارز دیجیتال اوراق مشتقه تهاتری متمرکز جهان است و در بازار Deutsche Borse’s Xetra در فرانکفورت آلمان فهرست خواهد شد.

تهاتر متمرکز، ابزاری است که در بازار اوراق مشتقه اروپا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا باعث برقراری ثبات شود. این اوراق بهادار ارز دیجیتال دارای پشتوانه بیت کوین است، به طوری که هر سهم به دارنده آن امکان می‌دهد تا مقدار مشخصی ارز دیجیتال دریافت کند. طبق گفته این شرکت، بیت کوین فیزیکی ذخیره شده است و توسط بیتگو (BitGo) اداره می‌شود.

بردلی دوک (Bradley Duke) مدیرعامل ETC Group در بیانیه خود اعلام کرد:

سرمایه گذاران از انجام معاملات و در اختیار داشتن بیت کوین از طریق اوراق بهادار قانونمند سود کسب می‌کنند، در حالی که می‌توانند بیت کوین خود را نیز بازخرید کنند.

وی در ادامه افزود:

این محصول در واقع یک محصول هیبرید (دوگانه) ETP است که ویژگی های یکسانی با ETF دارد. از آنجایی که یک ابزار دارایی است، طبق قوانین اروپا نمی‌تواند ETF باشد.

این اوراق بهادار اندکی بیشتر از ETF های سنتی هزینه به همراه دارد، به طوری که نسبت هزینه آن ۲ درصد است، در حالی که این نسبت برای اکثر ETF ها بین ۰.۵ الی ۰.۷ درصد است.

طبق گفته ETC، ارائه این محصول به بازارهای قانونگذاری شده یک وظیفه آسان نیست.

معرفی این اوراق بهادار پس از آن انجام شد که نهاد مالی کشور آلمان به اسم BaFin در ماه مارس اعلام کرد ارزهای دیجیتال را به عنوان ابزارهای مالی به رسمیت خواهد شناخت. این اوراق بهادار در پلتفرم HANetf توزیع خواهد شد و به سایر محصولات نظیر ETF رایانه ای بر بستر سیستم ابری و ETF دارویی می‌پیوندد.

این اوراق بهادار در کشور آلمان در دسترس خواهد بود و سپس در بریتانیا، ایتالیا و اتریش فعال خواهد شد. در نتیجه کاربران حاضر در این کشورها می‌توانند به حفظ و معامله سهام BTCE بپردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.